اختلال کمبود طبیعت را با ویتامین N درمان کنید! | بیماری

: ترافیک، بوق، فحش، خیابون شلوغ، برج، اخبار منفی، فشار کاری و هزار دست انداز در دنیای شهری، ما رو ماشینی بار می آورد ولی ما روح داریم و ماشینی شدن با روح ما موافق نیس؛ هرچه زندگی ما با فناوری بیشتر آغشته شه ما بیشتر به طبیعت نیاز داریم تا تعادل طبیعی خود رو حفظ کنیم. اگه فکر میکنین از طبیعت دور مونده اید و در ساعتا و برنامه های کاری گم شدین، با ویتامین N آشنا شید. در ادامه ترتیبی دادیم که شما به طور کامل این ویتامین به طور کامل طبیعی رو بشناسین. با ما همراه باشین.

ویتامینی واسه بهبود سلامت روان

ما آدما بیشتر وقت مون رو با شکلای جور واجور و اقسام ماشینای جور واجور- خودرو، رایانه، تلفنای همراه- و صداهای ناهنجار زندگی شهری می گذرونیم. به دلیل نبود دسترسی به طبیعت و ریتم طبیعی بدن خودمون، روز به روز تعادل روحی مون رو از دست می دیم و دچار مشکلی میشیم که ریچارد لوو- نویسنده و روزنامه نگار زیست محیطی- اونو “مشکل کمبود طبیعت” می نامد.

لوو، نام طبیعت رو “ویتامین N” – حرف اول nature (به معنی طبیعت)– گذاشته و عقیده داره عامل مهمی در سلامت عاطفی و جسمی ماست. به دنبال ده ها تحقیق روی روانشناسی زیست محیطی، ثابت شده که این موضوع به طور کامل صحت داره.

سال ۱۹۸۴ در تحقیقی قدیمی در بیمارستان فیلادلفیا (آمریکا)، مشخص شد مریضایی که پس از عمل جراحی، در اتاقی که پنجره ای رو به درختان داشت قرار می گرفتن، زودتر از بیماران دیگه که مقابل پنجره اتاق شون دیواره های آجری وجود داشت خوب شده و از بیمارستان مرخص می شدن. تموم این بیماران از رسیدگیای به طور کامل برابر بهره مند بودن. از اون زمان به بعد بیشتر بیمارستانا به بوستونای شفابخش و فضاهای سبز آروم که امکان تفکر و فکر کردن رو میده مجهز شدن.

در تحقیق دیگه در دهه ۱۹۹۰، ۸۸ درصد از بیماران بیمارستانی در سانفرانسیسکو و حتی کارکنان و ملاقات کننده ها که از بوستونای ایجاد شده در این بیمارستان دیدن کرده بودن، احساس آرامش و آسایش بیشتری داشتن.

استفن و راشل کاپلان، روانشناسای زیست محیطی در تحقیقای سال ۱۹۸۹ خود هم به قدرت طبیعت در شفابخشی پی برده و در مقاله هاشون به این موضوع اشاره کرده بودن.

خونه ای رو با این ویژگی تصور کنین:

محدود از درختان زیبای لیمو، سرو، برگ بو، آووکادو و هم اینکه شکلای جور واجور و اقسام گلای قشنگتر با رنگای جور واجور.

– روبه روی خونه، خط ساحل دریا و چشم اندازی قشنگتر از پهنه آبی دریا و آسمون نیلگون.

باور کنین در اینجور خونه ای با اینحال نقش و نگارهای طبیعی هیچوقت دچار اضطراب و نگرانی نمی شین.

شما چقدر می تونین ویتامین N (طبیعت) استفاده کنین؟

اگه نمی تونین اینجور خونه ای داشته باشین، پس بهتره دست کم هفته ای یه بار قدم به طبیعت بذارین و تا می تونین از این نوع ویتامین به خودتون برسونین و پس از یه مدت می بینین که حال تون چقدر بهتر شده.

منبع :