اختلال پر شنوایی را با میگرن اشتباه نگیرید | بیماری

: مشکل پرشنوایی بلای جون افراد تیز گوش

شنوایی یکی از بزرگترین نعمت هاییه که خدا در اختیار ما قرار داده و باید از اون به دقت مراقبت کنیم .درک غیر طبیعی از اندازه بلندی صوت رو پُرشنوایی یا تیزی شنوایی می گن. پرشنوایی معمولاً با کاهش شنوایی همراه نیس. شنوایی سنجی این بیماران معمولاً طبیعی گزارش می شه. اگه کاهش شنوایی همراه با کم شدن تحمل صدا باشه به اون رکروتمان می گن.

افراد پرشنوا محدوده شنوایی باریکی دارن. مثلا فرد صدای زیر ۵۰ دسی بل رو نمی شنوه و صداهای بالای ۸۰ دسی بل براش رو مخه. وزوز گوش می تونه با پرشنوایی همراه باشه. بعضی وقتا این دو شکایت با هم بروز می کنه و بعضی وقتا یکی مقدم بر دیگری خودنمایی پیدا میکنه.

کم شنوایی یه مشکل بسیار بزرگه و در افراد باعث بروز مشکلات زیادی می شه اما از طرف دیگه شنوایی بسیار قوی هم می تونه مشکلاتی به مراتب بزرگتر از نظر روحی و جسمی بسازه.

کارشناسان به آدمایی که در محیطای پر سر و صدا دچار مشکلاتی چون سردرد، تهوع، سرگیجه و شنیدن وزوز در گوش می شن پیشنهاد می کنن حتماً به متخصص مغز و اعصاب یا شنوایی سنجی مراجعه کنن چون مشکل اونا می تونه به جز سردرد میگرنی، ازپرشنوایی هم باشه.

جالبه بدونین، پر شنوایی یه اختلاله که معمولاً با سردرد میگرنی اشتباه گرفته می شه و باعث می شه فرد صداهایی بیشتر از افراد عادی بشنوه.

پر شنوایی یه جور مشکل آزار دهنده در شنواییه

این صداا از تیک و تاک ساعت گرفته تا صدای لوله آب و بقیه اصواتی که افراد عادی بی خیال نسبت به موضوع از کنار اونا رد می شن و گوش اونا این اصوات رو به مغز ارسال نمی کنه تو یه فرد گرفتار به پرشنوایی به یه کابوس وحشتناک تبدیل می شه.

کارشناسان به افراد گرفتار به این مشکل پیشنهاد می کنن از پوشانندهای گوش استفاده نکنن ، چون وقتی که گوش صدایی رو نمی شنوهقدرت شنوایی خود رو بالاتر می بره و این باعث افزایش اندازه حساسیت گوشا واسه شنیدن اصوات می شه.

کارشناسان به این دسته از افراد پیشنهاد می کنن با مراجعه به متخصص می تونن از روشای درمانی مانند روان درمانی ، مصرف داروهای ضد استرس و آرامبخش و تکنیکای برطرف کردن تنش واسه کاهش مشکلات این مشکل بهره مند شن.

بیشتر این آدما به خاطر مشکل پرشنوایی دچار سردردهای طولانی هستن و همینطور از مشکلاتی چون بدرفتاری و نبود تمرکز رنج می برن.

بدیش اینه این مریضی درمان قطعی نداره و فقط با رعایت تکنیکای آرامبخشی میشه شدت مشکلات اونو کم کرد.

دوری از نزدیکی در مکانای پرسرو صدا ، نوشیدن مایعات، نبود به کار گیری هدفون به مدت طولانی ، انجام ورزش و تنظیم ساعت خواب می تونه به کاهش مشکلات به وجود اومده به وسیله این مشکل کمک کنه.

کارشناسان باور دارن هزاران نفر در دنیا به این مشکل گرفتار هستن اما از وجود اون باخبر نیستن چون در بیشتر وقتا به اشتباه مشکلاتی چون سردرد، سرما خوردگی، عفونت گوش میانی و حتی مشکل گیجگاه عوضش مریضی اونا تشخیص داده می شه.

مشکل پر شنوایی رو با میگرن اشتباه نگیرید

۵۲
منبع : باشگاه خبرنگاران / م.ف

.

منبع :