اختلالات خواب چگونه پدید می آیند | بیماری

: مشکلات خواب چیجوری بوجود میان

چه داروهایی اثرات مضری روی خواب ما میذارن و باعث بروز مشکلات خواب در بدن ما می شن از دلیلای بروز مشکل خواب میشه به بیماریای روحی در افراد جور واجور اشاره کرد

یه فلوشیب مشکلات خواب گفت: آنتی بیوتیکا، آنتی سیتلینا، ضد تشنجا و داروهای محرک بیداری از داروهایی هستن که باعث ایجاد مشکلات خواب می شن.

به گفته ایشون، آدم، گرفتار بیشتر از ۱۶۰ مشکل خوابه که بعضی شاخه های اصلی این مجموعه، شامل مشکلات در شروع خوابیدن، بیماریای تنفسی و حرکتی بین خواب و … است. هر فردی، زمان خواب مخصوص به خود یا یعنی الگوی خواب خودشو داره و اون بسته به ریتم “سیرکادین” و ساعت درون بدنه.

جلیل القدر توضیح داد: علل مشکل خواب در افراد باید به وسیله دکتر بررسی شه، چراکه ممکنه به وجود اومده به وسیله حوادث تنفسی، نارکولپسی، کم خوابی بیشتر از اندازه، پسیکوز، افسردگی و مصرف داروهای خواب آور باشه. استرس و اضطراب هم یکی از اصلی ترین علل زمینه ای واسه شروع بی خوابی است.

ایشون در مورد اینکه واسه آدمایی که دچار مشکل خواب هستن و خواب خوبی در طول شب ندارن، چه مشکلاتی پیش میاد؟ توضیح داد: این موضوع ایجاد کننده بدرفتاری و بد اخلاقی، کاهش جمع کردن حواس و قدرت یادگیری، افزایش احتمال دچار شدن به بیماریای عفونی، نبود تحمل گلوکز و افزایش احتمال دچار شدن به دیابت، افزایش فشار خون و افزایش احتمال تصادفات رانندگی می شه.

جلیل القدر اعلام کرد: هر چند که مصرف داروهای نارکوتیک و خواب آور در کودکان، هیچ کدوم تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) رو نداره اما بسته به مشکل و مریضی زمینه ای کودک و در صورت صلاح دید دکتر معالج، میشه از اونا استفاده کرد

(ایسنا)

منبع : دکتر سلام

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا