اختلالات خواب و دردهای ناشی از آن | بیماری

: مشکلات خواب و دردهای به وجود اومده به وسیله اون

 در این بررسی اومده آدمایی که به مشکلات خواب گرفتار هستن ممکنه در برابر درد، حساسیت بیشتری دارا باشن و پس در این افراد احتمال خیلی بد تر شدن دردهای طولانی هست.

پزشکان نروژی در مطالعه خود به آزمایش حساسیت درد در بیشتر از ۱۰ هزار فرد بزرگسال پرداختن و به این نتیجه رسیدن که افراد گرفتار به بی خوابی نسبت به آدمایی که دچار بیماریای مربوط به خواب نیستن نسبت به درد حساسیت بیشتری نشون میدن. پس یافته های این تحقیقات نشون دهنده اون هستش که نیاز به بهتر شدن وضعیت خواب در بیماران گرفتار به دردای طولانی و برعکس اون روشنه.

«بورژه سیورتین»، متخصص ارشد این مطالعه گفت: اول از شرکت کنندگان پرسشایی در مورد احتمال ابتلای اونا به بی خوابی، مدت زمان خوابیدن و دیگر مشکلات مربوط به خواب پرسیده شد. پس از اون این افراد تحت آزمایش تست فشار سرد قرار گرفتن. این تست روش استانداردی واسه مثل سازی درد طولانی است که از فرد درخواست می شه تا دستان خود رو به مدت زمان ۱۰۶ ثانیه داخل آب سرد بذاره. آدمایی که خیلی سریع دستان خود رو از آب خارج می کردن مقاومت کمی به درد داشتن.

به گزارش لایوساینس، یافته ها به دست اومده نشون داد ۴۲ درصد از مریضایی که به بی خوابی گرفتار بودن قبل از ۱۰۶ ثانیه دستان خود رو از آب بیرون آوردن. براساس این مطالعه، حساسیت به درد در آدمایی که آسیب بی خوابی در اونا عادی و جدی تر بود به مراتب بیشتر بوده.

ایسنا

.

منبع : hidoctor.ir