اختلالات جنسی مردانه | چرا؟ | بیماری

: مشکلات جنسی مردونه, به چه دلیل؟

: اختلالای جنسی مردونه اشکال جور واجور داره؛ از جمله کاهش میل جنسی و بروز مشکلایی در نعوظ. البته اختلالای نعوظی به مجموعه مشکلای خاصی در رسیدن و حفظ نعوظ اشاره میکنه.
مردان گرفتار به اختلالای نعوظی بیشتر میل جنسی طبیعی دارن اما بدنشون جواب طبیعی به این میل نمی ده. در بسیاری مواقع مشکل جسمی، دلیل بروز این حالت می شه.
کی در برابر خطره؟
اختلالای نعوظی بیشتر در مردانی دیده می شه که پا به سن می ذارن اما بخشی از پیری و سالمندی نیس. در سن ۴۰ سالگی حدود ۵ درصد از مردان این حالت رو تجربه می کنن. در سن ۶۵ سالگی این عدد به ۱۵ تا ۲۵ درصد می رسه. اما این موضوع به معنی اون نیس که سالمندی به معنی اتمام انجام روابط جنسیه. این مشکل در هر سنی قابل درمانه.و اما راه های تشخیصیپزشک واسه تشخیص، سوالایی در مورد نشونه ها و گذشته پزشکی از شما می پرسد. معاینه فیزیکی هم نقش مهمی در تشخیص داره و گردش خون ضعیف و مشکلای عصبی مشخص می شه. هم اینکه ناهنجاریای ناحیه تناسلی، می تونه دلیلی واسه وجود این مشکل باشه.آزمونای آزمایشگاهیآزمایشای زیادی می تونه به تشخیص کمک کنه. اندازه گیری سطح تستوسترون می تونه نشون دهنده این باشه که مشکلای هورمونی هست یا خیر، چون که کاهش این هورمون با کم شدن میل جنسی رابطه داره.
شمارش سلولای خونی، سطح کلسترول و کارکرد کبدی می تونه مشکلای مربوط به این مشکل رو نشون بده.مشکل نعوظی، علامت مریضی قلبیدر بعضی موارد، مشکل نعوظ می تونه علامت هشداردهنده بیماریای جدی باشه. بیشتر از ۲۰۱۰ مطالعه نشون میده که مشکل نعوظی علامت پیشگویی کننده ای از حمله قلبی، سکته و مرگ به وجود اومده به وسیله بیماریای قلبی– عروقیه.
تحقیقات نشون میده همه مردانی که به این مشکل گرفتار هستن باید از نظر بیماریای قلبی آزمایش شن. البته این به معنی اون نیس که هر مردی با مشکل نعوظی حتما به مریضی قلبی گرفتار هستش یا هر مرد با مریضی قلبی این مشکل رو داره بلکه بیماران باید از رابطه میون این دو باخبر باشن.
دارو و تغییر روش زندگی درمانی واسه این مشکل استبسیاری از مردان با اختلالای نعوظی با تغییراتی در روش زندگی می تونن کارکرد طبیعی جنسی خود رو بازیابند. ترک سیگار، کاهش وزن و ورزش دلیل بهبود جریان خون به ناحیه تناسلی اونا می شه.حتما در مورد ویاگرا هم مطالبی شنیدین. اما ویاگرا تنها قرص درمان کننده نیس.
مجموعه داروهایی هستن که دلیل بهبود جریان خون به آلت تناسلی هنگام رابطه جنسی می شن. داروها معمولا یه ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف می شن و نباید بیشتر از یه بار در روز مصرف شن.جراحی، تزریق بعضی داروهای دیگه، به کار گیری پمپای مخصوص و مشاوره روانی از جمله درمانای دیگه هستن.چیجوری مانع از بروز این مشکل شیم
· ورزش کنین و وزنتون رو در حد ایده آل نگه دارین.
· دور و بر افراد سیگاری نرید و سیگارتان رو هم ترک کنین.
· هیچوقت الکل و موادمخدر مصرف نکنین.
· اگه دیابتی هستین، قندتون رو کنترل کنین.عصبانیت و خجالت احساس طبیعی فردیه که دچار این مشکله. یادتون نره که همسر شمام از این مشکل شما رنج می بره. بدون خجالت با همسر خود در این مورد صحبت کنین چون که صحبت و بحث با اون در تشخیص و درمان مشکل شما موثره. 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا