اختلالات جنسی مردانه را باید بشناسید | بیماری

: مشکلات جنسی مردونه رو باید بشناسین

اخبار روز سلامت و بهداشت آقایون : اگه شما در ظاهر فرد سالمی هستین و کمی اضافه وزن دارین و تازگیا با مشکلات نعوظ روبرو شدین، شاید در ۳ تا ۵ سال آینده به مریضی عروق کرونری قلب گرفتار میشین.

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام :
     ۱- کاهش تمایل و علاقه به ایجاد رابطه جنسی
دلیل احتمالی: کاهش هورمون تستوسترون
این مشکل ممکنه به دلایل زیادی مثل استرس شغلی، مشکلات خانوادگی و کمبود خواب ایجاد شه. اگه با هیچ کدوم از این مشکلات روبرو نیستین و میل جنسی شما کم شده، شاید دچار کاهش هورمون تستوسترون شدین. تستوسترون مهم ترین هورمون مردونه است و کاهش اون موجب افزایش خطر دچار شدن به پوکی استخون، دیابت نوع دو، مریضی عروق کرونری قلب (عروق تغذیه کننده قلب)، سندرم متابولیک، مرگ زودرس و هم اینکه کاهش میل جنسی می شه.
   راه حل: تحت نظر دکتر، سطح تستوسترون خود رو با یه آزمایش خون ساده بررسی کنین. در صورت طبیعی نبودن اندازه این هورمون، دکتر درمانای لازم رو در مورد شما اجرا انجام میده.
     ۲- کاهش سرزندگی و نشاط جنسی
دلیل احتمالی: افسردگی یا مصرف داروهای ضد افسردگی
کاهش اشتیاق جنسی یکی از نشونه های روشن افسردگیه. درمان دارویی افسردگی هم معمولا با همین علامت همراه س. براساس تحقیقات، بیشتر داروهای ضد افسردگی هم در مردان و هم در زنان موجب کاهش تمایلات جنسی می شن.
   راه حل: اگه با علایم افسردگی روبرو هستین، حتما به دکتر متخصص مراجعه کنین. افسردگی از راه مشاوره و دارو قابل درمانه. اگه از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنین و میل جنسی شما کم شده، در مورد قطع یا تغییر داروی خود با دکتر مشورت کنین. در بعضی موارد واسه برگشت میل جنسی به حالت طبیعی، دکتر به طور موقت مصرف داروی شما رو متوقف انجام میده.
     ۳- مشکلات نعوظ
دلیل احتمالی: مشکلات قلبی– عروقی
اگه شما در ظاهر فرد سالمی هستین و کمی اضافه وزن دارین و تازگیا با مشکلات نعوظ روبرو شدین، شاید در ۳ تا ۵ سال آینده به مریضی عروق کرونری قلب گرفتار میشین. دو سوم مردانی که به حمله قلبی دچار می شن، در سه سال گذشته با مشکلات نعوظ روبرو بودن. مشکلات نعوظ بیشتر به دلیل کاهش جریان خون که نشونه افزایش خطر دچار شدن به بیماریای قلبی است، ایجاد می شه.
   راه حل: در ۷۵ درصد مردان گرفتار به مشکلات نعوظ، سطح کلسترول خون غیر طبیعیه. مشکلات نعوظ نه فقط نشونه ای از مشکلات جنسیه بلکه نشون دهنده مشکلات عروقی هم هستش. واسه بهبود این مشکل با به کار گیری رژیم غذایی مناسب و ورزش، وزن خود رو کم کنین.

: مشکلات جنسی مردونه رو باید بشناسین

     ۴- نبود ایجاد حالت نعوظ یهویی
دلیل احتمالی: انسداد رگ مخصوصا اگه همراه با پادرد باشه
مشکلات بعضی وقتانعوظ به وجود اومده به وسیله کاهش طبیعی هورمون در مردان مسنه. اما اگه این مشکل به صورت یهویی در افراد جوون بروز کنه، می تونه به دلیل انسداد شریانای مربوط به اندام تحتانی (پاها) باشه. در این حالت معمولا درد در پاها هم بروز می کنه. مریضی پارکینسون، MS، دیابت، فشار خون بالا و مصرف دخانیات خطر انسداد شریانا رو زیاد می کنن.
   راه حل: این مشکل یه مشکل در جریان خونه و باید حتما در این مورد به دکتر مراجعه کرد.
     ۵- درد در آلت تناسلی در بین رابطه جنسی
دلیل احتمالی: خم شدن آلت تناسلی در زمان نعوظ (مریضی Peyronie)
این مریضی به دلیل تشکیل یه بافت سخت یا فیبروزی غیر طبیعی در زیر پوست آلت تناسلی ایجاد می شه و ممکنه در هر سنی مشاهده شه. این مریضی با درد موقع رابطه جنسی همراه س.
   راه حل: اگه با این مشکل روبرو هستین حتما به دکتر مراجعه کنین. دلیل مریضی Peyronie نامعلوم س و درمان قطعی نداره اما در بیشتر موارد، درمان پیشنهادی، جراحیه.
     ۶- التهاب و تورم بیضها
دلیل احتمالی: سرطان بیضه
سرطان بیضه یه مریضی بدون نشونه و بدون درده. علامت روشن در این سرطان، تورم و التهاب بافت بیضه س که خیلی راحت به وسیله خود فرد هم تشخیص داده می شه.
   راه حل: سرطان بیضه اگه در مراحل اولیه تشخیص داده شه، ۱۰۰ درصد قابل درمانه. پس اگه با التهاب و تورم بیضه روبرو شدید خیلی سریع به دکتر مراجعه کنین. معاینه منظم به وسیله خود فرد هم یکی  از راه های تشخیص به موقع این بیماریه. بهترین زمان واسه این کار، حالت وایس تاده در زیر دوش آب گرم و وقتیه که عضلات به طور کامل درحالت باز شدن هستن.
     ۷- انزال زودرس
دلیل احتمالی: پرکاری غده تیروئید
انزال زودرس یعنی انزال قبل یا بدون این دست اون دست کردن پس از شروع رابطه جنسی که یه مشکل شایع مخصوصا در مردان جوونه . معمولا یه مرد از هر سه مرد با این مشکل در طول زندگی خود مواجه می شه. علاوه بر مشکلات روانی، عواملی مثل مشکل در کارکرد غده تیروئید هم می تونه از دلایل انزال زودرس باشه. در بعضی مردان تنها نشونه پرکاری تیروئید، انزال زودرسه. تحقیقات نشون میدن که حدود نصف مردان گرفتار به پرکاری تیروئید از انزال زودرس رنج می برن.
   راه حل: این مشکل خیلی راحت قابل درمانه. پرکاری تیروئید با معاینه و آزمایش خون تشخیص داده می شه و دارو درمانی به سرعت انزال زودرس رو رفع می کنه. اگه مشکل تیروئید نداشته باشین، واسه درمان انزال زودرس از ورزش، تکنیکای تنفسی، کاندوم و رفتاردرمانی استفاده می شه.
     ۸- درد درهنگام انزال
دلیل احتمالی: اسپاسم عضله یا التهاب پروستات
اگه این درد به وجود اومده به وسیله مشکلات عصبی باشه، بیشتر در مردان جوون و موقع استرس اتفاق می افته. دلیل دیگه این درد، التهاب غده پروستات است.
   راه حل: واسه درمان این مشکل از یه دکتر متخصص کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) کمک بگیرین.
     ۹- نبود خروج مایع منی موقع انزال
دلیل احتمالی: داروهای پروستات
نبود خروج منی یا مقدار کم این مایع بیشتر به دلیل مصرف بعضی داروهای پروستات ایجاد می شه. این مشکل در بعضی بیماران گرفتار به دیابت هم به دلیل آسیب عصبی، مشاهده می شه.
   راه حل: اگه این مشکل واسه شما ناراحت کننده نیس، احتیاجی به اقدام درمانی ندارین. در شرایطی که زوجی قصد بچه دار شدن داشته باشن، واسه رفع این مشکل می تونن از درمانای دارویی استفاده کنن.
 
     ۱۰- نبود انزال یا انزال دیررس
دلیل احتمالی: دیابت و اضافه وزن
در ۹ مرد از هر ۱۰ مرد گرفتار به مشکلات ارگاسم (ارضای جنسی)، مشکلات روانی از جمله اضطراب، استرس شغلی و گذشته سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، عامل اصلی هستش. اما در ۱۰ درصد باقی مونده، نرسیدن به ارگاسم به دلیل مشکلات مربوط به گیرنده های دستگاه تناسلی که بیشتر به دلیل آسیب عصبی به وجود اومده به وسیله دیابت درست می شن، هستش. دیابت علایمی مثل بی حسی پاها، تشنگی، خارش پوست، ادرار زیاد، خستگی و هم اینکه نرسیدن به ارگاسم داره. چاقی و اضافه وزن هم منتهی به مشکلات جنسی از جمله مشکلات نعوظ و کاهش میل جنسی می شه.
   راه حل: واسه رفع این مشکل با دکتر مشورت کنین. تغییرشیوه زندگی و دارو درمانی به بهتر شدن این مشکل کمک می کنن.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا