اختلالات اضطرابی چیست و چه علائمی دارد؟ | تغذیه سالم

مشکلات اضطرابی چیه و چه نشونه هایی داره؟

نگرانی تون دیگه کمک کننده نیس

مشکلات اضطرابی چیه و چه نشونه هایی داره؟

مشکلات اضطرابی

اگه هیچوقت نگران نمی شدیم هیچوقت در کارای زندگی مون کارکرد خوبی نداشتیم. فشاری که از درون خودمون حس می کنیم به ما انگیزه میده که وظایفمون در طول روز رو انجام بدیم و زندگی مون رو روی روال نگه داریم. با این حال نگرانی زیادتر از اندازه یکی از نشونه های مشکلات اضطرابیه ک بدیش اینه آمار خیلی بالایی بدون اینکه بدونن به اون گرفتار هستن. نگرانی تا حدی خوبه و همونطور که گفتیم مجبورمون می کنه عملکردی بهتر داشته باشیم، اما اگه نگرانی اونقدر زیاد باشه که فلجمان کنه و نتونیم کاری کنیم مشکل ساز هستش. به این فکر کنین که نگرانی تون براتون خوبه یا از اون ضربه می خورید. اگه ضررش بیشتر از نفعشه نشون از اون داره که با کم شدن نگرانی می تونین زندگی بهتری داشته باشین.

همیشه نگران بودین یا تازگیا تغییر بزرگی در زندگی تجربه کردین

مشکلات اضطرابی

با اینکه مشکلات اضطرابی می تونه در هر سنی بروز کنه، اما خیلی از محققان واسه این موضوع رفتارهایی خاص رو در طول زندگی دنبال می کنن، حتی رفتارای دوران جوونی. مشکلات اضطرابی معمولا بیشتر در دوران جوونی اتفاق می افته و معمولا در کودکان و نوجوانان هم میشه دید. آدمایی که گرفتار به مشکلات اضطرابی هستن معمولا خود رو به عنوان کسائی که زیاد نگران هستن توصیف می کنن. واسه دیگه افراد ممکنه به این شکل باشه که با شرایط الان به طور کامل وفق پیدا کردن و هیچ اضطراب شدیدی رو تجربه نمی کنن تا وقتی که یه تغییر بزرگ براشون پیش میاد یا عواملل استرس زای دیگری وارد زندگی شون می شه. بسیاری هستن که پس از مناسبتای بزرگ زندگی مانند شغل جدید، بچه دارشدن و یا جا به جایی مکان کردن دچار مشکلات اضطرابی می شن.

تازگیا رویدادی ناراحت کننده رو تجربه کردین

مشکلات اضطرابی

با اینکه بعضی روانشناسان مشکل استرس پس از حادثه رو در دسته مشکلات اضطرابی قرار نمی دن، یه تجربه بسیار منفی یا دلهره آور می تونه تاثیر خاص ای روی سطح اضطراب یه فرد داشته باشه. حتی اگه به اندازه استرس پس از حادثه شدید نباشه، ممکنه افراد پس از یه اتفاق استرس زا دچار نگرانیایی جدید شن. بعضی افراد پس از یه تصادف رانندگی دیگه نمی تونن جلوی نگرانی خود درباره رانندگی رو بگیرن./ مجله سلامت

یک یا چند حمله عصبی دارین

مشکلات اضطرابی

.

منبع :