اختلالات اسکلتی عضلانی از علل شایع ترک شغل | بیماری

دبیر علمی سمینارتخصصی فیزیوتراپی در مشکلات اسکلتی عضلانی، بروز مشکلات اسکلتی عضلانی رو یکی از دلیلای ترک شغل افراد گفت.

دکتر فرشاد اخوتیان در جلسه تخصصی فیزیوتراپی در مشکلات اسکلتی عضلانی، گفت: با در نظر گرفتن افزایش مشکلات اسکلتی عضلانی در کشور انجمن فیزیوتراپی ایران تصمیم به برگزاری این جلسه گر فت.

ایشون اضافه کرد: تو یه تحقیقی که در آمریکا انجام شده بین ۲۹ تا ۳۵ درصد مشکلاتی که باعث ترک شغل افراد می شه مشکلات اسکلتی عضلانیه و این هزینه در سال ۲۰۰۷ حدود یک و نیم ییلیون دلار برآورد شده.

اخوتیان ادامه داد یکی از مشکلاتی که مشکلات اسکلتی عضلانی در کشور ما ایجاد کرده در تولیداته و با بررسیایی که انجام شده در کارخانجات متال و فلزات سنگین دیده شده که حدود ۶۰ درصد کارگران اون کارخانه ها دارای مشکلات اسکلتی عضلانی بوده و این مشکلات در مورد وزن سنگین و ساعات کاری اونا هستش

ایشون اضافه کرد: انجمن فیزیوتراپی بر انه تا با بررسی جدید ترین روش ها و ابزارای تشخیص و درمان مشکلات اسکلتی عضلانی در این جلسه بتونه اهمیت جایگاه فیزیوتراپی در نظام سلامت کشور رو مهم بدونه.

اخوتیان گفت: در این جلسه ۲۰ مقاله به شکل سخنرانی و ۵۰ مقاله به شکل پوستر واسه همکارن ارائه می شه و در روز اختتامیه این جلسه به ۳مقاله و ۳ پوستر برتر جوایزی اهدا می شه.

اولین جلسه تخصصی مشکلات اسکلتی عضلانی که از روز گذشته با حضور فیزیوتراپیستای سراسر کشور در هتل المپیک تهران شروع شده، امروز جمعه ۵ آذر ۹۵ بکار خود پایان میده.

منبع :